رنو تراکس

رنو تراکس

شرکت رنو تراکس از بزرگترین تولید کنندگان خودرو های تجاری در اروپا به شمار میرود.
تاریخچه تاسیس این شرکت به آغاز تولید اولین خودروهای سواری شرکت رنو در سال های ۱۸۹۵ و ۱۸۹۸ توسط ماریوس برلیت و لویی رنو باز میگردد. سال های ۱۹۱۴ تا۱۹۱۸ شاهد آغاز تولید انبوه خودروهای سواری ، کامیون و موتور های هواپیما در تاریخچه فعالیت شرکت رنو بودند.

از سال ۱۹۸۳ ، شرکت رنو تراکس علاوه بر کشور فرانسه در کشر های یگر جهان همچون اسپانیا نیز تولید میشود و نمایندگی های این شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور در ۵ قلره جهان فعال هستند.
همچنین شرکت رنو تراکس دارای ۸ مرکز مونتاژ در سراسر جهان میباشد. متعاقب فروش بخش سواری ولوو در سال ۱۹۹۹ توسط گروه ولوو به شرکت فورد به منظور تقویت بخش کامیون های خود ، این شرکت تمامی ۱۰۰ درصد سهام بخش کامیون های شرکت رنو شامل شرکت رنو وی آی و شرکت ماک را در قبال واگذاری ۱۵ درصد از سهمام ولوو خریداری نمود تا بدین ترتیب کامیون های رنو و ماک با قرار گرفتن در کنار کامیون های ولوو در عرصه رقابت جهانی پس از فروش دایملر کرایسر بزرگترین تولید کننده کامیون های سنگین به شمار روند.
شرکت سایپا دیزل از سال ۱۳۷۶ به عنوان اولین گام در ایجاد تنوع در محدوده های وزنی محصولات تولیدی خود و به منظور کسب سهم قابل ملاحظه ای از بازار در بخش کامیون های سبک تا نیمه سنگین ، قرار دارد همکاری با شرکت رنو تراکس را در جهت تولید کامیون های بادسان ۶ ۸ تن آغاز نمود و محصول کامیون میدلام ۱۲ ، ۱۶ ، ۱۷ ، ۱۸ و ۲۶ تن را از سال ۸۲ تا به امروز به بازار ارائه نموده است.
اهداف و دلایل تکنولوژی محصولات جدید به شرکت سایپا دیزل
اهداف
بازسازی ناوگان حمل و نقل داخلی در بخش کامیون
پر کردن خلاء بازار در بخش کامیون های متوسط
تنوع محصول
برتری های محصول و ویژهخ گی های بارز قرار داد فی مابین
مصرف سوخت وهزینه های تعمیرات و نگهداری پایین تر
تطلبق با استاندارد هاای الایندگی یورو
تعهد شرکت رنو تراکس در ارائه و پشتیبانی های فنی و همکاری های تکنولوژیک
امکان صادرات محصول رنو میدلام با آرم مشترک به بازار های هدف سایپا دیزل
همکاری در زمینه ساخت کامیون ۶ ۸ تن بادسان با کاربری های مختلف از قبیل کمپرسی ، باری ، یخچالدار ، آتش نشانی تک کابین ، دو کابین و غیره
دریافت نمایندگی انحصاری به عنوان تنها وارد کننده و عرضه کننده محصولات رنو تراکس
حق انحصاری ساخت محصولات رنو تراکس
پنج میلیون دلار سرمایه گذاری بلا عوض از سوی رنو
آموزش پرسنل توسط کارشناسان رنو در فرانسه و ایران

رنو تراکس